JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA::WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU::55 - lecie szkoły - szkoła na dwie piątki

Aktualności

22 czerwca 2020 16:49 | Aktualności

Projekty realizowane pod patronatem UNICEF w dobie koronawirusa

W II semestrze 2019/2020 ze względu na zaistniałą sytuację epidemii koronawirusa na świecie, zostały zrealizowane w formie zdalnej 2 projekty pod patronatem UNICEF Polska:  „Pokaż, że tęsknisz za światem i wspierasz inne dzieci” i Życie młodych osób podczas epidemii koronawirusa”. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez UNICEF, które zawierały: scenariusz danego projektu, książeczkę dla najmłodszych, ulotkę z informacjami „Jak walczyć z koronawirusem”,  przewodnika dla młodych „Co możesz zrobić podczas epidemii koronawirusa?”, filmik pokazujący jak młode osoby z różnych krajów europejskich  radzą sobie z izolacją społeczną i zdalną edukacją, oraz  informację o stronie internetowej UNICEF związaną z koronawirusem:
unicef-koronawirus.pl.                                                                                                                                         

Z powodu epidemii koronawirusa życie ludzi na całym świecie uległo zmianie. Dzieci z innych krajów także nie mogą w pełni korzystać ze swoich praw, w tym prawa do spędzania wolnego czasu, jak chcą. Uczniowie klas I-III podczas realizacji projektu wspierali i oznaczali swój dom/mieszkanie symbolem solidarności z innymi dziećmi. Przyklejali rysunek do szyby w oknie, tak aby każdy przechodzień mógł go zobaczyć. Dzięki tej akcji każdy wiedział, że w tym domu mieszka dziecko, które jest odpowiedzialne i czeka z utęsknieniem na czas, kiedy będzie można swobodnie się bawić na zewnątrz. W klasach IV-VIII, uczniowie otrzymali  informacje o tym, jak młode osoby z różnych stron świata radzą sobie podczas epidemii koronawirusa, a tym samym byli zachęcani do podzielenia się swoimi doświadczeniami. Z artykułu „Życie młodych osób podczas epidemii koronawirusa” uczniowie poznali historie dzieci z różnych stron świata, które uczestniczą w edukacji zdalnej. Obejrzeli filmik z nagraniami rozmów nastolatków z kilku europejskich krajów. Efektem projektu były prace, w których uczniowie zaprezentowali swoje własne przeżycia. Projekt był inspiracją dla uczniów, który miał skłonić do refleksji nad własnym samopoczuciem w czasie epidemii i izolacji społecznej. Przeprowadzenie projektów przyczyniło się do edukacji uczniów na temat jak walczyć z koronawirusem,  jak zagospodarować dodatkowy czas wolny oraz mieli możliwość solidaryzowania się z innymi dziećmi  i młodymi osobami na świecie w czasie pandemii koronawirusa.

 

 Pliki wideo:

Maja

Piotr

Przeczytano: 417 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Filmy: