JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA::WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU

07 czerwca 2020 11:55 | Aktualności

Zesłanie Ducha Świętego

Przygotowując się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego dzieci klas pierwszych poznały różne jego symbole. Najczęściej używany jest symbol gołębicy – w Księdze Rodzaju pojawia się jako znak łagodności, pokoju i pojednania Boga z ziemią (historia Noego). Gdy Chrystus wychodzi z wody po swoim chrzcie, zstępuje na Niego Duch Święty w postaci gołębicy.
Symbol ognia – w postaci języków ognistych zstępuje na Apostołów Duch Święty w Wieczerniku. Ogień oczyszcza, oddziela złoto od wszystkiego tego, co nim nie jest. Ogień symbolizuje przekształcającą energię dzieł Ducha Świętego.
Symbol obłoku i światła – to również nierozdzielne symbole w objawieniach działania Ducha Świętego. Duch Święty zstępuje na Maryję i osłania Ją „swoim cieniem”, by poczęła i urodziła Jezusa.