JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA::WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU

20 maja 2020 12:01 | Aktualności

Gminny Konkurs Czytania rozstrzygnięty!!!

XVI GMINNY KONKURS CZYTANIA
„Czytanie jest dobre na wszystko”
Patronat Burmistrza Kłodawy

W dniach 18 – 20 maja 2020 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie odbył się XVI Gminny Konkurs Czytania pod hasłem „Czytanie jest dobre na wszystko”. Do zdalnej edycji konkursu przystąpiło 24 uczniów klas młodszych ze wszystkich szkół gminy Kłodawa. Dzieci przygotowały filmiki z samodzielnie wybranym tekstem oraz fragmentem przesłanym przez organizatorów. Ostatnim etapem była prezentacja stopnia zrozumienia tekstu. Na konkurs wpłynęły 72 filmiki. Komisja obejrzała łącznie 144 minuty prezentacji przygotowanych przez uczniów. Jury w składzie Ewa Ochędalska radna Powiatu Kolskiego, Barbara Maćkowiak dyrektor Biblioteki Publicznej w Kłodawie, Ewa Drapińska logopeda i Zdzisława Kaczmarek emerytowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie nadesłane prace były interesujące i twórcze. Wyrównany i wysoki poziom konkursu potwierdza podwójna liczba laureatów. Podkreślenia wymaga również zmieniona forma tegorocznego konkursu, która nie ułatwiła wyłonienia najlepszych. Oto wyniki tegorocznych zmagań.

KLASA I - LAUREACI
I miejsce - Szymczak Anna Szkoła Podstawowa w Lubońku
I miejsce - Ziemniak Aleksandra Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie
II miejsce - Szerwińska Karolina Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie
II miejsce - Kalinowska Lena Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie
III miejsce - Pietrzak Aleksander Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie
III miejsce - Skonieczna Agata Szkoła Podstawowa w Korzeczniku
WYRÓŻNIENIA:
Matusiak Kuba Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej
Rzepka Zuzanna Szkoła Podstawowa w Górkach
Drozdowski Franciszek Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego SPSK w Wólce Czepowej

KLASA II - LAUREACI
I miejsce - Kiełbasa Roksana Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie
I miejsce - Buliński Szymon Szkoła Podstawowa w Lubońku
II miejsce - Wysocka Oliwia Szkoła Podstawowa w Górkach
II miejsce - Krupińska Zofia Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie
III miejsce - Siurmicka Adrianna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie
III miejsce - Królikowska Katarzyna Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej
WYRÓŻNIENIA
Warszewska Daria Szkoła Podstawowa w Korzeczniku
Prętkiewicz Bartosz Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego SPSK w Wólce Czepowej
Chrapkowski Marcel Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie

KLASA III - LAUREACI
I miejsce - Michalak Agata Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego SPSK w Wólce Czepowej
II miejsce - Waliszewski Hubert Szkoła Podstawowa w Górkach
III miejsce - Kubiak Bartosz Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej
WYRÓŻNIENIA
Kartasiński Krzysztof Szkoła Podstawowa w Korzeczniku
Malinowska Natalia Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie
Ignaczak Roksana Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie

Dyplomy i podziękowania przesłane zostaną drogą elektroniczną a wręczenie laureatom nagród ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie oraz indywidualnych sponsorów nastąpi w innym terminie, o którym szkoły zostaną powiadomione.
Gratulujemy dzieciom odwagi, samozaparcia, siły i kreatywności. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców za podjęty trud i ogromne zaangażowanie w przygotowanie dzieci do konkursu. Dziękujemy szkołom i nauczycielom za wieloletnie zainteresowanie i wsparcie. Od 2005 roku konkurs przygotowują i prowadzą nauczycielki „Dwójki” Ewa Drapińska i Dorota Sylwestrzak. Celem konkursu pozostaje niezmiennie rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, propagowanie pięknego czytania i rozumienia tekstu.

Pamiętajmy - czytanie jest dobre na wszystko.

/-/ Dorota Sylwestrzak
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie