JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA::WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU

19 marca 2020 10:53 | Aktualności

Zaczytajmy wirusa!

Wykorzystajmy te dni. Przeczytajmy książki , na które dotąd brakowało nam czasu.

Stałym czytelnikom szkolnej biblioteki oraz tym, którzy chcą pożytecznie wykorzystać czas w trakcie przymusowej przerwy w nauce szkolnej polecam kilka tytułów , serii wydawniczych:

• Seria „Czytam sobie”  poziom 1-3 - świetnie motywuje do samodzielnego czytania
  • Seria „Zaopiekuj się mną” Holly Webb – dla dzieci, które kochają zwierzęta .Duże litery pozwalają  na samodzielną lekturę , uczą , że zwierzęta mają charakter, emocje.
  • „Lotta z ulicy Awanturników” A. Lindgren – książka opowiada o komunikacji oraz o tym, co się dzieje, kiedy nie przebiega ona sprawnie. Uparta, samodzielna Lotta przekonuje się,  iż podejmowanie wyborów wiąże się z ponoszeniem konsekwencji.
  • Seria „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”- Para dziecięcych detektywów  rozwiązuje zagadki. Główni bohaterowie szukają wskazówek i ćwiczą się w dedukcji.
  • Seria „Bartek Koniczyna” Danuty Zawadzkiej – główny bohater to ciekawy świata chłopiec, który poprzez swoją ciekawość popada w tarapaty.
  • Grzegorz Kasdepke „ Co to znaczy…”- w lekki i zabawny sposób tłumaczy znaczenie idiomów   i przysłów.
  • Seria Harry Potter – główny bohater uczy , że o swoje trzeba walczyć, chociaż jest trudno, chociaż nie ma siły , a sytuacja wydaje się nieodwracalnie beznadziejna.
  • Trylogia „ Igrzyska śmierci” Suzanne Collins – obraz antyutopii, gdzie kontroluje się wszystkie dziedziny życia mieszkańców.
  • Seria „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz – o emocjach,  komunikacji, wzajemnych relacjach zwłaszcza w kontekście konfliktów jakich doświadczają bohaterowie.

Bo wszyscy to teraz czytają i chyba nie chcesz być gorszy?!

Pozdrawiam  - Bibliotekarka