JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA::WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU

13 marca 2020 09:02 | Aktualności

Koronawirus - zostań w domu! Zamknięte boisko!

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie przypomina, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej - Rozporządzenie MEN z 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowanie jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem przeciwdziałaniem COVID-19 (Dz.U 2020 poz. 410) - w dniach 12-25 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczne w szkołach zostały zawieszone,  a od 16 do 25 marca szkoła będzie zamknięta.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 19/2020 Burmistrza Kłodawy z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie wprowadzenia zasad związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej obowiązujących na terenie Gminy Kłodawa – zamka się dostęp do boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie.

Z informacji pozyskanych od mieszkańców Kłodawy wynika, że część uczniów wykorzystuje ten czas w sposób zagrażający zdrowiu, przebywając w restauracjach czy innych miejscach publicznych bez jakiegokolwiek nadzoru. Czas ten uczniowie powinni spędzać w domach, ograniczając kontakty towarzyskie, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji; nie narażać siebie i innych osób                     na zarażenie koronawirusem lub grypą. Proszę Rodziców, aby wzmożyli kontrolę nad dziećmi. Wszyscy pamiętajmy o zachowaniu zasad higieny i bezwzględnym stosowaniu się do zaleceń Rządu RP, MEN, GIS i Burmistrza Kłodawy w tym zakresie.

Proszę o sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym, tam pojawiać się będą ważne komunikaty oraz zadania do wykonania dla uczniów.

Zobowiązuję uczniów do odpowiedzialnej postawy wobec zagrożenia epidemiologicznego.

Dorota Sylwestrzak

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kłodawie