JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA::WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU

Aktualności

11 marca 2020 13:28 | Aktualności

APEL DO RODZICÓW

 

Apel do Rodziców

w ramach profilaktyki koronawirusa i grypy:

 

1.Przestrzegajcie podstawowych zasad higieny osobistej, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

2.Unikajcie dużych skupisk ludzkich oraz miejsc, gdzie wykryto ogniska koronawirusa.

3.Monitorujcie stan zdrowia: dzieci, swój i bliskich.

4.Nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.

5.Jeśli Państwo, Państwa dziecko (ktoś z otoczenia) wróciliście z terenów występowania koronawirusa lub/i macie objawy grypopodobne, tj. gorączka powyżej 38°C, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem - musicie bezzwłocznie telefonicznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoście się bezpośrednio do szpitala do oddziału zakaźnego.

6.W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły rodzicowi dziecka do 8. roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

7.W przypadku dodatkowych wątpliwości należy zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformować o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

8.Profilaktycznie prosimy o ograniczenie wejście do szkoły (tylko w pilnych sprawach).

Na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie 

www.gov.pl/koronawirus

 

Dorota Sylwestrzak - dyrektor SP Nr 2 w KłodawiePrzeczytano: 162 razy. Wydrukuj|Do góry