JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA::WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU

08 marca 2020 12:02 | Aktualności

Konkurs Recytatorski "Czerwieńcie, zieleńcie się słowa"

Wisława Szymborska powiedziała , że wiersze trzeba mówić  tak, jakby się głośno myślało. Wtedy słowo nie traci swojej mocy i sensu.

Ciekawych poetyckich interpretacji mieliśmy okazję wysłuchać 6 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie. Odbyły się bowiem eliminacje gminne 28. Konkursu Recytatorskiego " Czerwieńcie, zieleńcie się słowa". Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci ojczystą poezją oraz promowanie kultury języka polskiego.

Każdy uczestnik miał za zadanie zaprezentować dowolnie wybrany wiersz. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów:

Patrycja Andrzejewska - Vb

Gabriela Hyżewska - Vb

Nadia Krawczyk - Vb

Igor Jankowski - VIa

Komisja nagrodziła i tym samym zakwalifikowała do etapu  rejonowego Nadię Krawczyk  i Igora Jankowskiego. Swoje umiejętności zaprezentują 20 marca w Dąbiu.