09 listopada 2019 09:51 | Aktualności

"Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa...".

8 listopada, uroczystym apelem uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie klasy II a i VI c. zaprosili do wędrówki po kartach historii, ,,bo tak jak drzewo bez korzeni, tak naród bez historii nie ma szans na przetrwanie". Wszystkim zrywom narodowowyzwoleńczym towarzyszyła pieśń, która zagrzewała do walki, dodawała otuchy i przynosiła nadzieję.Uczniowie naszej szkoły usłyszeli m.in. ,,Krakowiak Kościuszki", ,,Warszawiankę", polonez Ogińskiego ,,Pożegnanie Ojczyzny", ,,Marsz, marsz Polonia", ,,Pierwszą Kadrową" , czy ,,Pierwszą brygadę".
O godzinie 11.11 przyłączyliśmy się do akcji ,,Szkoła do hymnu!" śpiewając wszystkie zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego''.

E. Marciniak, K.Bauer - Bałdyga

11 listopada 2019 r.