03 października 2019 17:12 | Aktualności

"Dwójka" wyróżniona w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku

3 października 2019 r. w Teatrze Wielkim im. Stanisław Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca konkursy zorganizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku. Celem spotkania było podsumowanie osiągnieć i docenienie dorobku wielkopolskich szkół i nauczycieli wyróżniających się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, jak również kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich, patriotyzmu lokalnego z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Z zaproszenia Marszałka Województwa Wielkopolskiego skorzystały dyrektor i wicedyrektor Szkoły współautorki wniosku o tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku. Wnioski w konkursie złożyły przedszkola, szkoły podstawowe, licea, technika, szkoły branżowe, ośrodki kształcenia nauczycieli oraz zespoły szkół różnych typów z terenu Wielkopolski. Uhonorowano 15 placówek przyznając pięć tytułów laureatów i dziesięć wyróżnień. Nasza Szkoła znalazła się w gronie 10 szkół wyróżnionych  w tym zaszczytnym konkursie. Dyrektor Dorota Sylwestrzak odebrała dyplom i statuetkę z  rąk Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Wyróżnienie w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku to zasługa i ogromy sukces naszej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów, rodziców, pracowników szkoły, a także całej społeczności lokalnej.

Dziękujemy i gratulujemy !!!