21 września 2019 13:14 | Aktualności

"Z głową w chmurach" - Święto Pieczonego Ziemniaka 2019 r.

Stało się  tradycją, że pod koniec września  Szkołę Podstawową Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie tłumnie odwiedza lokalna społeczność oraz zaproszeni goście. Tak było również 20 września 2019 r. podczas kolejnej edycji  Święta Pieczonego Ziemniaka, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Z głową w chmurach”.  Lotniczy charakter imprezy podkreśliła obecność jednego z najlepszych szybowników w kraju i na świecie  oraz pasjonatów paralotniarstwa i modelarstwa. Każdy chętny mógł zasiąść za sterami szybowca i paralotni, obejrzeć i zbudować modele samolotów. Wiele emocji wzbudził wspaniały pokaz sztuk walki w wykonaniu najlepszych w Polsce i Europie zawodników z Turkowskiego Klubu Karate.  Wśród  wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników warto wymienić zawody sumo, strażacki tor przeszkód z nauką pierwszej pomocy, budowanie szałasu, strzelanie z łuku,  jazdę na rowerze na czas, skoki w workach,  ozdabianie rakiety,  malowanie twarzy.  Można było samodzielnie upiec podpłomyki lub kiełbasę, posiedzieć i pośpiewać przy ognisku. Dla cierpliwych zaproponowaliśmy szycie woreczków z lawendą.  Najtrudniejszym zadaniem okazało się szukanie ukrytych w różnych miejscach ziemniaków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa i kawiarenka serwująca ziemniaczane przysmaki lokalnej kuchni, tj. pyra z gzikiem, pyrczok, placki ziemniaczane, kluski przecierane z kapustą, pajdy chleba ze smalcem, ciasto drożdżowe i śliwka z kruszonką. Już przy wejściu do szkoły tradycyjnie częstowaliśmy gości zupą dyniową. Imprezę zaszczycili przedstawiciele władz od szczebla krajowego do lokalnego oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest corocznie Kłodawskie Stowarzyszenie Szkolne „RAWITA”. Tegoroczną edycję zorganizowaliśmy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Młodzieżową Drużyną Pożarniczą i Świetlicą Środowiskową w Kłodawie.

Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły  za zaangażowanym w realizację tego ważnego dla szkoły i lokalnej społeczności przedsięwzięcia. Sponsorom, mieszkańcom Kłodawy i przyjaciołom szkoły dziękujemy za wsparcie, obecność i wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy na kolejne odsłony Święta Pieczonego Ziemniaka w „Dwójce” .

"Z głową w chmurach" - Święto Pieczonego Ziemniaka 2019 r.