25 czerwca 2019 22:30 | Aktualności

List od królowej Wielkiej Brytanii - Elżbiety II.

Dnia 18 czerwca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kłodawie otrzymali list od niezwykłej osoby, królowej Wielkiej Brytanii- Elżbiety II. Jest to odpowiedź na życzenia, które napisali uczniowie klas szóstych grupy 1/1/5 podczas realizacji projektu „Razem możemy więcej-kompleksowy program wspomagający uczniów i szkoły w gminie Kłodawa” oraz uczniowie kl. V B, z okazji 93 urodzin królowej wraz z nauczycielką języka angielskiego .

Uczniowie w liście do królowej napisali, że bardzo lubią uczyć się języka angielskiego, poznawać historię rodziny królewskiej i Wielkiej Brytanii. Opisali swoją szkołę oraz miasto, nie zapominając o największym bogactwie jakie się w nim znajduje kopalni soli oraz o tym, że szkoła nosi imię Białych Górników. W wykonanej własnoręcznie kartce, uczniowie złożyli życzenia urodzinowe od całej społeczności uczniowskiej i nauczycieli, życząc zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata panowania Monarchini Brytyjskiej. Dzieci zamieściły mapkę Polski zaznaczając najważniejsze miejsca oraz oczywiście Kłodawę wraz z „ziarenkiem” soli.

Po około 3 miesiącach uczniowie otrzymali odpowiedź z Pałacu Buckingham. Królowa Elżbieta II wyraziła podziękowania za wspaniałą kartkę z życzeniami oraz miłe wiadomości, kierowane pod jej adresem z okazji 93 urodzin.

Jej Wysokość ma nadzieję, że zostanie zrozumiana ponieważ otrzymała ogromną ilość kartek oraz wiadomości i wcześniejsza odpowiedź nie była możliwa aż do teraz. Królowa niezwykle docenia życzliwe myśli, które kierowane są ku niej w tym czasie i jeszcze raz dziękuję za napisanie listu oraz życzenia.

Otrzymanie listu od Jej Królewskiej Mości zbiegła się z zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 , a o korespondencji poinformowała pani dyrektor Dorota Sylwestrzak podczas uroczystości. Uczniowie nie kryli radości i zadowolenia.  W nowym roku szkolnym już planują kolejne listy.