30 maja 2019 14:21 | Aktualności

XV edycja Gminnego Konkursu Czytania 2019

27 maja 2019 r. nasza szkoła gościła 15 najlepiej czytających uczniów klas młodszych podczas Gminnego Konkursu Czytania. Tegoroczna XV edycja przebiegała pod hasłem „Baśniowa Europa” i została  objęta patronatem Burmistrza Kłodawy. Zadania konkursowe polegały na głośnym czytaniu przygotowanego tekstu, czytaniu bez przygotowania fragmentów prozy oraz  rozwiązaniu testu czytania ze zrozumieniem. Uczniowie byli oceniani - pod względem poprawności wymowy, techniki czytania oraz stopnia zrozumienia tekstu przez komisję w składzie: Janina Roszkiewicz – emerytowana nauczycielka języka polskiego, była dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kłodawie i Radna Powiatu Kolskiego; Barbara Maćkowiak – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Kłodawie oraz Zdzisława Kaczmarek - emerytowana nauczycielka SP Nr2 w Kłodawie – przewodnicząca jury.

Konkurs zaszczycili swoją obecnością radne Rady Miejskiej w Kłodawie p. Barbara Wiśniewska i p. Marzanna Chuchro oraz prezes Kłodawskiego Stowarzyszenia Szkolnego RAWITA p. Karolina Geisheimer.

Laureatami konkursu zostali :

Klasa I

I miejsce: Jankowska Marcelina SP 2 Kłodawa;  Rosiak Julia SP 1 Kłodawa

II miejsce:  Buliński Szymon SP Luboniek

III miejsce: Stankiewicz Krzysztof SP 2 Kłodawa

Klasa II

I miejsce:  Frydel Alan SP 2 Kłodawa; Kupiński Igor SP 2 Kłodawa

II miejsce:  Tomczyk Krzysztof  SP 1 Kłodawa

III miejsce:  Sylwestrzak Zuzanna  SP w Wólce Czepowej

Klasa III

I miejsce:  Lewandowska Michalina SP 2 Kłodawa

II miejsce:  Lewandowska Aleksandra  SP w Wólce Czepowej

III miejsce: Twardygrosz Kacper  SP 2 Kłodawa; Pietrzycka Julia SP Luboniek

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia a laureatom wręczono nagrody książkowe ufundowane przez UMiG w Kłodawie. Słodki poczęstunek zapewniła Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2  w Kłodawie.

Konkurs cieszy się ciągłym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów naszej gminy. Zachęca dzieci do pięknego, wyrazistego i uważnego czytania, uczy miłości i szacunku dla książki, jako źródła wiedzy, inspiracji, rozwijania wyobraźni .

Organizatorki konkursu: p. Ewa Drapińska i p. Dorota Sylwestrzak