29 maja 2019 16:31 | Aktualności

Wycieczka kl. IV b do Kłóbki

W dniu dzisiejszym tj. 29 maja uczniowie klasy IV b wraz z opiekunkami: p. A. Bałdygą, p. W. Dopierałą oraz p. B. Michalak udali się na wycieczkę do skansenu w Kłóbce. Dzieci zwiedziły m.in.: chałupy, stodoły, spichlerze, stare zakłady rzemieślnicze — kuźnię, olejarnię i garncarnię oraz wiatrak „koźlak”, starą karczmę, budynek szkoły, remizę strażacką i kościół oraz dwór z poł. XIX w., w którym mieszkała Maria z Wodzińskich Orpiszewska — jedyna oficjalna narzeczona Fryderyka Chopina.
Najciekawszym punktem programu okazało się samodzielne zrobienie masła no i oczywiście jego degustacja z pysznym, świeżym chlebkiem.
Dzieci wróciły do domu zadowolone i wzbogacone o nowe doświadczenia i wiadomości.