14 maja 2019 13:53 | Aktualności

Międzygminny Turniej Szachowy

Międzygminny Turniej Szachowy “SZACH-MAT” o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie

10 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się turniej szachowy. Grono naszych młodych szachistów miało okazję rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych:

-         I. kategoria - klasy I-IV

-         II. kategoria - klasy V-VIII

W zmaganiach wzięło udział 23 uczniów z następujących szkół:

-         Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem

-         Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łubiance

-         Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

-         Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Zawadzkiego “Zośki” w Grzegorzewie

-         Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie

Turniej rozegrany został w konkurencji indywidualnej, w oparciu o przepisy gry dla szachów szybkich. Wszyscy zawodnicy grali w systemie szwajcarskim, na dystansie 7 rund, z tempem gry po 12 minut na partię dla zawodnika. Do poszczególnych rund pary zostały skojarzone komputerowo. O kolejności miejsc decydowała suma zdobytych punktów. Nad przebiegiem rozgrywek czuwali nauczyciele Mariusz Wilamowski - sędzia główny, Tomasz Siwiński i Iwona Felczyńska.

Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży. Ta niezwykle pasjonująca, wymagająca logicznego myślenia gra przyciąga niczym magnes. Podczas rozgrywania partii szachowych dzieciom towarzyszyły pozytywne emocje.

Rywalizacja zakończyła się następującymi wynikami:

I. kategoria - klasy I-IV

1. Mateusz Cieślak - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem
  2. Gabriel Litke - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem
  3. Wiktor Michalak - Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
  4. Maja Świątek - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łubiance
  5. Mateusz Powietrzyński - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie

II. kategoria - klasy V-VIII

1. Mikołaj Nyklewicz - Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
  2. Bartosz Ignaczak - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łubiance
  3. Filip Drynkowski - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem
  4. Norbert Olczyk - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łubiance
  5. Kacper Żurawik - Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Najlepszym zawodnikom wręczono puchary Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie, oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Na otwarcie turnieju przybyli:

-         Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kłodawa - pan Krzysztof Krusiński

-         Burmistrz Kłodawy - pan Piotr Michalak

-         Wiceburmistrz Kłodawy - pani Katarzyna Hamiga

-         Radna Rady Powiatu Kolskiego - pani Ewa Ochędalska

-         Przedstawicielka Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego - pani Kamila Stankiewicz
-        Prezes Kłodawskiego Stowarzyszenia Szkolnego" RAWITA"- pani Karolina Geisheimer

Projekt był współfinansowany przez:

-         Starostwo Powiatowe w Kole

-         Kłodawskie Stowarzyszenie Szkolne “RAWITA”

-         Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie

-         Kutnowską Hodowlę Buraka Cukrowego w Straszkowie

Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania sponsorom za wsparcie finansowe, mediom za popularyzację tego typu działań, uczestnikom, opiekunom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Mamy nadzieję, że turniej na stałe wpisze się do szkolnego kalendarza sportowego.

Opracowała Iwona Felczyńska