12 maja 2019 11:14 | Aktualności

Ogólnopolski konkurs "Do Hymnu"

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników  znalazła się w gronie 280 szkół z całej Polski zakwalifikowanych do udziału w konkursie Do Hymnu.

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

9 maja 2019 r. – trzystu czterdziestu ośmiu uczniów  naszej szkoły przystąpiło do konkursu . Komisja konkursowa wysłuchała Ody do Radości, Roty i Hymnu Państwowego wykonanych przez uczniów acapella.

Swoją obecnością wsparł szkołę Burmistrz Kłodawy p. Piotr Michalak

Dyrygowała p. Małgorzata Siwińska.

Koordynator projektu w szkole p. Beata Olearska.

Piękny chóralny śpiew, stroje galowe, zdyscyplinowanie, profesjonalizm, wzruszenie i niesamowita atmosfera udzieliły się wszystkim obecnym.
Dziękuję Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom za wsparcie podczas realizacji projektu.

Dorota Sylwestrzak – dyrektor SP Nr 2 w Kłodawie