26 kwietnia 2019 16:01 | Aktualności

Turniej BRD

25 kwietnia 2019 r. nasza szkoła  gościła 12 drużyn z sześciu szkół podczas etapu gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,  przypomnienie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie rekreacji i sportu oraz roweru jako środka transportu. Organizatorem  etapu gminnego i sponsorem nagród był Urząd Miasta i Gminy Kłodawa, a realizację zadań konkursowych wsparły lokalne instytucje: Komisariat Policji w Kłodawie, Straż Miejska i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Klub Sportowy „Górnik Kłodawa”. Uczniowie ze szkół podstawowych w Bierzwiennej Długiej, Lubońku, Korzecznika, Wólki Czepowej oraz SP Nr 1 i SP Nr 2 w Kłodawie rozwiązywali testy teoretyczne oraz  wykonywali zadania praktyczne:  jazdę rowerem po miasteczku ruchu drogowego,  jazdę rowerem po torze sprawnościowym oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia  „Z Edukacją w Przyszłość” w Korzeczniku wygrywając konkurs drużynowo i indywidualnie.  Drugie miejsce w konkursie indywidualnym zdobył nasz uczeń Miłosz Klauza. Gratulujemy!!!