04 kwietnia 2019 09:16 | Aktualności

Matematyka bez pamiętnika

29 marca braliśmy udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Matematyka bez pamiętnika", który odbył się na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu.

Podczas 30 minutowego seminarium naukowo - dydaktycznego uczestnikom przedstawiono zagadnienia z trygonometrii - działu spoza podstawy programowej. Następnie rozwiązywali 30 minutowy test dotyczący zagadnień poruszanych na seminarium. Wszystkie treści były dla finalistów zupełnie nowe.

W dalszej części wydarzenia odbyła się sesja posterowa przygotowana przez studentów WSE UAM i uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu.

Naszą szkołę w finale reprezentował Maciej Kubiak. Gratulujemy Maćkowi i życzymy sukcesów w zdobywaniu nowych matematycznych umiejętności.