JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA::WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU

Aktualności

22 marca 2019 10:55 | Aktualności

W poszukiwaniu wiosny

W dniu 20 marca br. w naszej szkole, przy współpracy z Samorządem Uczniowskim, został zorganizowany Dzień Wiosny dla uczniów klas IV-VIII.
Klasy z kolorowymi transparentami wyruszyły ulicami Kłodawy na trasę gry terenowej pod hasłem " W poszukiwaniu wiosny".
W trakcie marszu uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu matematyki, jezyka polskiego, języków obcych, przyrody oraz wiedzy o regionie. Wykonywali również zadania sprawnościowe. 
Dalsza część zabawy odbyła się na sali gimnastycznej. Dzieci zmierzyły się z kalamburami i odgadywaniem wyrazów w konkurencji "Literki".
W wyniku współzawodnictwa najlepszą okazała się klasa VII B i otrzymała w nagrodę słodki upominek.
Wszystkim towarzyszyły humory i uśmiechy na twarzach.

Nieco inaczej pożegnały zimę i powitały wiosnę najmłodsze dzieci z klas O-III. Przygotowania do tej uroczystości trwały kilka dni. Dzieci zakładały wiosenne ogródki w klasie. Układały rymowanki  na powitanie wiosny, uczyły się nowych piosenek.  Od rana  dekorowały klasy i korytarze. Szykowały wiosenne symbole: motyle, biedronki, skowronki, słoneczka, pierwiosnki,  bociany i żabki. Następnie wyruszyły barwnym korowodem na spacer ulicami naszego miasta. Na czele pochodu  niosły kukłę Marzanny. Towarzyszyła im Wiosna w zielonej sukience z  wiankiem  kwiatów na głowie. Wesołe                i  gromkie okrzyki  oraz piosenki  wprawiły w  radosny nastrój mieszkańców  miasta. Po powrocie ze spaceru nadeszła chwila by przegonić zimę. „ Marzanno- ty zimowa panno , dziś cię utopimy, bo nie chcemy zimy”- śpiewały dzieci  i wylewały wiadra wody na kukłę.  Później wiwatami powitały Wiosnę i zatańczyły z nią w kole. W ten sposób dzieci wyraziły radość z nadejścia nowej pory roku.  Pogoda dopisała. Wiosenne słońce przygrzewało miło,  rozświetlając twarze roześmianych uczestników uroczystości.

Przeczytano: 937 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: