JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA::WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU

18 marca 2019 14:03 | Aktualności

Pasowanie na czytelnika

06 marca 2019 roku Przyjaciółmi biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników biblioteki przyjętych zostało 47 uczniów.

Wszyscy wychowankowie zostali zapoznani z  regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej oraz czytelni . Zajęcia biblioteczne wzbogacone zostały krótkim występem uczniów kl. VIII a, którzy w kilku teatralnych scenkach wprowadzili najmłodszych czytelników w świat wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczniom zostały odczytane Prośby Książek. Nowi użytkownicy biblioteki złożyli ślubowanie  oraz otrzymali dyplomy i książeczki ufundowane przez Radę Rodziców.  Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym Pasowaniem na Czytelnika. Pierwszoklasiści wypożyczyli również pierwszy raz książkę w bibliotece szkolnej.

Podczas Pasowania na Czytelnika bibliotekarzy wspierali uczniowie klasy  VIII a: Zofia Danielewicz, Julia Arkuszewska, Bartek Hejna, Igor Grzegorczyk i Mikołaj Łuc..

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Zapraszamy do fotorelacji!