13 marca 2019 08:24 | Aktualności

Etap powiatowy Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Kolejny raz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski zwróciło się z prośbą o zorganizowanie etapu powiatowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce w naszej szkole. W dniu 05 marca 2019 roku gościliśmy w progach Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie 26 uczniów z 5 szkół powiatu kolskiego.

Naszą szkołę reprezentowali:

Marcel Szafrański – kl. IV a

Oliwier Szafrański – IV a

Patrycja Andrzejewska – IV b

Antoni Bałdyga – V a

Filip Kubiś – V a

Igor Jankowski – V a

Wiktoria Kartasińska – VI a

Monika Kukawka – VI a

Zuzanna Wojciechowska – VI a

Aleksadra Król – VIII a

Małgorzata Mila – VIII b

Maciej Kubiak – VIII b.

Uczestnicy byli dobrze przygotowani w zakresie znajomości dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, architektury, gwary i kultury regionalnej. Uczniowie na poziomie szkoły podstawowej   i gimnazjum musieli wykazać się ponad przeciętną wiedzą.

Konkurs cieszy się w Wielkopolsce bardzo dużą renomą i jest największym konkursem  tego typu w regionie.

Coroczna edycja jest ważnym wydarzeniem dla młodych  uczestników oraz dla nauczycieli, poświęcających swój czas aby przygotować  podopiecznych do udziału w rywalizacji.

Jak zawsze pamiętaliśmy o trudzie i zaangażowaniu uczestników konkursu i ich opiekunów. Dzięki wsparciu kłodawskiego samorządu,  Kopalni Soli „Kłodawa” – Patrona naszej szkoły oraz Rady Rodziców, każdy  z nich otrzymał okolicznościowy dyplom i oraz słodki i słony upominek. Był również ciepły posiłek.

Zmagania konkursowe uroczyście otworzył Burmistrz Kłodawy p. Piotr Michalak.

Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja powiatowa w składzie:

Przewodnicząca – p. Dagmara Rosołek – (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie)

p. p. Elżbieta Dąbrowa ( Szkoła Podstawowa  nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie)

p. Iwona Kucharska  (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie)

Do etapu rejonowego z powiatu kolskiego zakwalifikowało się 10 uczestników, w tym 7  naszej szkoły:

Marcel Szafrański – kl. IV a

Oliwier Szafrański – IV a