06 marca 2019 08:26 | Aktualności

Co nas czeka w IV klasie?

Takie pytanie zadają sobie uczniowie klas III,  którzy już wkrótce zakończą pierwszy etap edukacji. Aby zaspokoić ich ciekawość oraz uspokoić ewentualny niepokój nauczyciele klas IV- VIII przygotowali dla nich cykl zajęć otwartych. Dzieci zwiedziły szkolne muzeum. Spotkały się z p. Iwoną Kucharską, która opowiedziała im historię związaną z wieloma eksponatami. Wzięły udział w zajęciach w pracowni biologiczno- chemicznej. Pod czujnym okiem p. Olgi Rogaczewskiej oraz przy pomocy starszych kolegów przeprowadziły  różnorodne doświadczenia i reakcje chemiczne. Pod mikroskopem obserwowały roślinne preparaty.  Ogromne zainteresowanie wzbudziła nowoczesna pomoc dydaktyczna- interaktywna koszulka, która po podłączeniu do odpowiedniej  aplikacji umożliwia obejrzenie wnętrza ludzkiego ciała na monitorze smartfona. Ciekawe zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii  przygotowała dla uczniów p. Ilona Perlic - nauczycielka języka angielskiego. Trzecioklasiści poznali nowych nauczycieli. Dowiedzieli się czego będą uczyć się za rok. Perspektywa czwartej klasy nie budzi już tylu obaw. Zajęcia rozbudziły ciekawość i zainteresowanie kolejnym etapem nauki szkolnej. Życzymy im powodzenia!