06 marca 2019 08:19 | Aktualności

Polskie tańce narodowe podczas Dnia Otwartego Szkoły

Dzień Otwarty Szkoły w dn. 1 marca 2019r. –  był doskonałą okazją do podsumowania projektu edukacyjnego realizowanego przez klasy 0 – III „Polskie tańce narodowe.” Tego dnia szkołę odwiedziło  wielu zacnych gości. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych oraz powiatowych, rodzice  oraz dzieci sześcioletnie z Przedszkola im. Jana Brzechwy w Kłodawie wraz      z opiekunami.

Projekt jest kontynuacją kilkuletnich działań edukacyjnych. W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie podróżowali  po krajach europejskich. W  2015/2016 poznawali kontynenty. Regiony Polski zwiedzali w roku 2016/2017, a w 2017/2018 poznawali historię Kłodawy.

Tegoroczna odsłona projektu miała na celu poznanie tańców narodowych, ich pochodzenia, historii, charakterystycznych kroków tanecznych oraz strojów. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa przedszkolna przygotowana przez p. Beatę Winiecką. Dzieci  z wdziękiem zatańczyły krakowiaka i zbójnickiego. Następnie obejrzeliśmy skocznego oberka w wykonaniu klasy Ia – wych. p. Eliza Marciniak oraz ludowe tańce wielkopolskie „Ceglorz” i „Walcerek” w wykonaniu klasy Ib- wych. p. Aneta Markowska. Odmienny charakter i wolne tempo kujawiaka zaprezentowała klasa IIa, zaś dynamicznego i skocznego mazura  zatańczyła klasa IIb. pod kierunkiem  p. Ewy Nowak i p. Małgorzaty Kołodziejskiej . Najstarszy polski taniec narodowy- polonez wykonali uczniowie klas trzecich. Rok szkolny 2018/2019 to Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tak dostojną rocznicą na zakończenie obejrzeliśmy wzruszający  „Taniec z flagami”, który zaprezentowali również trzecioklasiści przygotowani przez panie -Anetę Kwiatkowską i Beatę Jankowską.  Dzieci wspaniale pokazały odmienny charakter tańców, a piękne , barwne stroje były niewątpliwą ozdobą całego występu.

Dzień Otwarty Szkoły - Polskie Tańce Narodowe