11 stycznia 2019 15:54 | Aktualności

Wieczór Chwały

21 grudnia 2018r grupa uczniów z kl.VII i VIII pod opieką p. K. Mieleszczuk wzięła udział w zorganizowanym przez ks. Roberta Maca wyjeździe do jednego z płockich kościołów na Wieczór Chwały.

Grupa młodych ludzi, która to organizuje mówi, że ,,Wieczór Chwały to miejsce, gdzie człowiek spotyka człowieka, by razem spotkać Boga zapominając o różnicach, podziałach, doznanych krzywdach.''

Wieczór Chwały pod hasłem ,,zrób miejsce'' rozpoczął się o godz.19:30 odmówieniem jednej dziesiątki różańca i wysłuchaniem fragmentu Pisma Świętego.

Następnie wygłoszona została niezwykle piękna i pouczająca homilia.

Mogliśmy obejrzeć cudowną pantomimę ukazującą wydarzenia od stworzenia świata do narodzenia Pana Jezusa. Temu wszystkiemu towarzyszyła gra świateł, przepiękna muzyka i śpiew w wykonaniu między innymi płockich studentów.

Najważniejszym i najpiękniejszym momentem każdego Wieczoru Chwały jest Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Następny wyjazd już w marcu.

Fragmenty Wieczoru Chwały można obejrzeć na Facebooku.