28 listopada 2018 10:13 | Aktualności

XI Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej "RYBA"

24 listopada 2018 r. w Ślesinie odbyła się XI edycja Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „RYBA”. Organizatorami wydarzenia byli: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji  Włocławskiej, parafia św. Mikołaja Bp. i Dobrego Pasterza w Ślesinie oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie. Patronat honorowy objął biskup włocławski Wiesław Mering, oraz ks. prałat Sławomir Deręgowski, dyrektor DSO, który również przewodniczył Eucharystii rozpoczynającej festiwal i wygłosił okolicznościową homilię. W konkursie wzięło udział 26 wykonawców oraz grupy wokalne w czterech kategoriach: soliści dzieci, soliści młodzież, zespoły dziecięce i zespoły młodzieżowe.
Prezentacje muzyczne oceniało jury w składzie: ks. Marcin Ziółkowski, Małgorzata Siek, Grzegorz Grabowski. Gościem specjalnym był zespół z Bydgoszczy „Deus Factor”.
"W tym konkursie nie ma przegranych" – powiedział ks. prałat Leszek Rybka, proboszcz parafii Ślesin, kierując słowa uznania w stronę młodych artystów. Prezentowane wystąpienia podziwiali również: Mariusz Zaborowski, burmistrz Miasta i Gminy Ślesin oraz Michał Chmielewski, dyrektor MGOK w Ślesinie.
W festiwalu, po raz pierwszy wzięła udział scholka dziecięca „ZA JEZUSEM”. W skład zespołu wchodzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie. Grupa dziecięca rozpoczęła swoją działalność we wrześniu w ramach dodatkowego kółka religijnego. Dzięki współpracy z rodzicami angażuje się ona m. in. w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie poprzez animowanie oprawy muzycznej podczas Mszy Św. w niedziele.
Dzieci na XI Diecezjalnym Festiwalu RYBA pięknie zaprezentowały piosenkę religijną „Nie ma innego jak Jezus”. Mimo, że scholka nie stanęła na podium, to radość z dostania się do tego prestiżowego wydarzenia kulturalnego  była ogromnym sukcesem małych artystów.
Wszystkie dzieci otrzymały dyplom za udział oraz upominki w postaci książek i gier oraz okolicznościowe gadżety. Mamy nadzieję, że scholka będzie nadal rozwijać swoje talenty.