10 listopada 2018 09:39 | Aktualności

Śniadanie Daje Moc

8 listopada, jak co roku, odbyła się w naszej szkole kolejna edycja akcji „Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali zdrowe śniadanie.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dzień „Śniadanie Daje Moc” to dobry pretekst do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego i higienicznego przygotowywania posiłków.

Wspólne jedzenie posiłku zachęca dzieci do próbowania nowych smaków.

Uczniowie stworzyli na stołach kolorowe wyspy: kanapkową – klasa IB; owocową – klasa IIA; warzywną – oddział przedszkolny; zdrowych deserów – klasa IIB; zdrowych napojów – klasa IA. Dzieci chętnie odwiedzały kolejne wyspy i komponowały swoje zestawy śniadaniowe.

Udział w akcji „Śniadanie Daje Moc” był wielką przyjemnością zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Śniadanie Daje Moc