JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA::100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Aktualności

07 października 2018 21:15 | Aktualności

Wycieczka klas piątych do Manufaktury Czekolady w Łodzi


          W piątek, 28 września 2018 uczniowie klasy V a, V b i V c pod opieką pań: Wioletty Dopierały, Ilony Perlic, Katarzyny Bauer-Bałdyga, Ewy Góralik oraz Małgorzaty Czech udali się na wycieczkę do Łodzi. Głównym punktem programu były warsztaty w Manufakturze Czekolady,  podczas których każdy uczestnik tworzył własną tabliczkę czekolady, oglądał prezentację na ekranie całego procesu powstawania czekolady „Od plantacji do tabliczki”.

Degustował kubek gorącej czekolady oraz ziarna kakao. Oglądał pokaz ręcznego temperowania czekolady na blacie granitowym.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik pakował zrobioną przez siebie tabliczkę czekolady i zabierał do domu. Wszyscy uczniowie otrzymali również dyplomy Młodszego Czekoladnika potwierdzające nabyte umiejętności z tworzenia wymarzonej własnej tabliczki czekolady.                  

         Kolejnym punktem wycieczki był udział w warsztatach naukowych  w Experymentarium. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję w ciekawy sposób poznać i wypróbować różne właściwości tlenu oraz dwutlenku węgla.                        

      Pobyt w Jupi Parku był kolejną atrakcją wycieczki, podczas której uczniowie mogli poprzez zabawę przenieść się do bajkowego świata dżungli.

      Ostatnim punktem wycieczki była posiłek w McDonald’s  w Manufakturze w Łodzi, po którym zadowoleni i wzbogaceni o nowe doświadczenia wróciliśmy do domu.

Przeczytano: 741 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: