07 października 2018 11:48 | Aktualności

Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23-30 września 2018r. po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony był Europejski Tydzień Sportu, koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Społeczność Szkoły Postawowej nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie również czynnie włączyła się w akcję  podejmowania aktywności fizycznej w codziennym życiu oraz popularyzację sportu na poziomie lokalnym.

Poniedziałkowy ranek rozpoczął się pokazem gimnastycznym w wykonaniu uczennic kl. VIa i  wspólną rozgrzewką wszystkich uczniów szkoły prowadzoną przez dziewczęta kl. VII b.

Wtorek upłynął pod hasłem "Taneczne przerwy", gdzie wszechobecne były taniec i różnorodna muzyka.

Środa obfitowała w spotkanie pełne wrażeń z Turkowskim Klubem Karate OYAMA.

Dzieci czynnie uczestniczyły w rozgrzewce, obejrzały pokazy w wykonaniu zawodników oraz wzięły aktywny udział w ćwiczeniach  z prowadzącymi.

Podsumowaniem Europejskiego Tygodnia Sportu był niedzielny wyjazd uczniów w ramach akcji "Kibicuj z klasą". Dzieci pod opieką nauczycieli kibicowały drużynie Lecha Poznań, który w rozgrywkach Ekstraklasy rozgrywał mecz z Miedzią Legnica. Emocjonujący mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Lecha Poznań. Wszyscy w radosnych nastrojach, z uśmiechem na ustach i uczuciem fajnie spędzonego popołudnia wrócili do Kłodawy, nie zapominając o posiłku w McDonald's.

Filmy: