21 czerwca 2018 10:24 | Aktualności

II miejsce na Festiwalu Kultury "W stronę tradycji"

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. w Kramsku odbył się Festiwal Kultury "W stronę tradycji" , w którym braliśmy po raz drugi udział. W tym roku pokazaliśmy cykl zabaw typowych dla okolic Kłodawy pt "Zabawy Gromady": walcerki opracowane na podstawie Oskara Kolberga , zabawa -dupnik według opowiadań kłodawskich oraz dynę, czopnika i szewca. Rywalizowaliśmy z kilkudziesięcioma  zespołami z większym stażem i zajęliśmy II miejsce ustępując grupie z Babiaka. Zespół integracyjno -folklorystyczny Gromada istnieje drugi rok. Członkami zespołu są uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kłodawie. W grupie mamy małe kilkuletnie dzieci, osoby grające na akordeonie, śpiewające, tańczące oraz na wózkach i z innymi schorzeniami. Powstał on w ramach projektu "Ludowe mecyje". Animacja, warsztat, projekt " dofinansowany przez MKiDN oraz Samorząd województwa wielkopolskiego. . Nad całością czuwały panie Małgorzata Siwińska, Marta Kozłowska i Katarzyna Szołajska.