10 czerwca 2018 10:24 | Aktualności

Piknik Biało - Czerwony w SP Nr 2 w Kłodawie

W  ramach projektu „ Oswobodzona Biało – Czerwona” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej  Nr 2 im. Białych Górników  w Kłodawie 30 maja 2018 odbył się Biało-Czerwony Piknik Rodzinny.

Organizatorem imprezy była Rada Rodziców, dyrekcja , nauczyciele i społeczność szkolna, którzy zadbali o wiele atrakcji , które przyciągnęły społeczność  lokalną. Przy wejściu panie z RR częstowały gości chłodnikiem. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć wystawę militariów. W dalszej części odbywały się warsztaty plastyczne. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały chorągiewki, rozetki. Wiele nagród rozdano podczas quizu o Polsce.   Młodsi sportowcy sprawdzili swoje siły w biegach na 400m, nieco starsi na dystansie 600 m. Uwieńczeniem sportowych zmagań był mecz towarzyski Uczniowie kontra Kadra Trenerska Klubu Sportowego „ Górnik” Kłodawa. Na dziedzińcu szkolnym odbywał się przegląd dorobku artystycznego uczniów naszej szkoły. Policjanci z kłodawskiego komisariatu prezentowali radiowóz oraz opowiadali o swojej pracy. Strażacy z MDP w Kłodawie zorganizowali mini zawody strażackie i zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. W mobilnym miasteczku ruchu drogowego można było doskonalić jazdę na rowerze. Najmłodsi mogli skorzystać ze zjeżdżalni i trampoliny.Na spragnionych i głodnych czekały przysmaki w  biało- czerwonej kawiarence.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców osiedla, jaki rodziców uczniów naszej szkoły. Do zobaczenia za rok!

PIKNIK RODZINNY 2018 r.