18 maja 2018 13:19 | Aktualności

Spotkanie z p. Arkadiuszem Niemirskim w Bibliotece Publicznej w Kłodawie

Z okazji Dnia Bibliotek, który przypada na 8 maja Biblioteka Publiczna w Kłodawie gościła p. Arkadiusza Niemirskiego, dziennikarza, satyryka, autora powieści detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych oraz kontynuatora serii „Pan Samochodzik i...”

Autor przedstawił pokrótce swoją biografię oraz drogę artystyczną – od założenia kabaretu, przez pracę w III Programie Polskiego Radia czy współpracę z magazynami muzycznymi do chwili obecnej.

Pisarz zadebiutował w 2000 roku przedstawiając swoją pierwszą powieść „Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 roku powstało 16-cie tomów kontynuacji serii „Pan Samochodzik…” autorstwa Pana Arkadiusza, od tej pory powstawały utwory oparte na twórczości własnej, kryminały i thrillery dla młodzieży i dorosłych, m. in. „Pojedynek detektywów”, „Zbrodnia prawie doskonała”, „Bożek Templariuszy”, ”Testament Bibliofila” czy napisana we współpracy z Igorem Zenonem Kuźmiakiem pozycja „Prowokator”.

Pisarz w końcowej części spotkania przekonywał młodzież, że warto mieć marzenia, cele w życiu czy pasję i nigdy z nich nie rezygnować.

Prelekcja poparta była pokazem multimedialnym oraz odpowiednią oprawą muzyczną. Prawie dwugodzinne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze z dużą dawką humoru i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów klas 5 ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie, którzy byli obecni na spotkaniu.

Zwieńczeniem spotkania były niekończące się pytania, na które wyczerpująco autor odpowiedział. Uczestnicy spotkania mogli nabyć książki wraz z autografem autora.

Książki autorstwa p. Arkadiusza Niemierskiego już niebawem będą dostępne dla czytelników naszej Biblioteki.

Tekst: Magda Żurawik

Foto: Barbara & Adam Maćkowiakowie