11 maja 2018 11:52 | Aktualności

Wycieczka do Chełmna

W dniu 25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas szóstych z koła historyczno - regionalnego  RAWITA oraz harcerze  z drużyny "Solne Kryształy"  razem z opiekunami p. Iwoną Kucharską, p. Dagmarą Rosołek i p. Manuelą Rosołek uczestniczyli w VI Marszu Pamięci. Odbył się on na terenie lasu rzuchowskiego, spod pomnika Ofiar Faszyzmu do Ściany Pamięci. Uczciliśmy w ten sposób pamięć ok. 240 tysięcy ofiar, które straciły tu życie podczas II wojny światowej.

Program wycieczki obejmował także:

• zwiedzanie Muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem,
  • zapalenie zniczy i złożenie kwiatów pod pomnikiem zakładników polskich zamordowanych przez Niemców w listopadzie 1939 r. oraz pod ścianą Pamięci
    z napisem "Pamięci Żydów Pomordowanych w Chełmnie 1941 -1945"
  • uczniowie szukali również odpowiedzi na pytania, które dotyczyły tego ważnego miejsca pamięci, które wpisywali następnie do kart pracy oraz wykonywali prezentacje fotograficzne.

Wycieczka była udana, gdyż dostarczyła nam dużo historycznych wiadomości, pogoda również dopisała.