23 kwietnia 2018 10:03 | Aktualności

Spotkanie z pisarzem

Do niecodziennych wydarzeń zaliczyć można spotkanie z podróżnikiem i pisarzem. 20 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Kłodawie uczniowie kl. VI c uczestniczyli w spotkaniu  z p. Romanem Pankiewiczem - autorem tryptyku podróżniczo - przygodowego " Trzy żywioły" podzielonego na części dotyczące Islandii, Rosji i Niemcom. Pasjonat podróży promował swoją najnowszą książkę  " Polski Żywioł". Autor wzbudził wielkie zainteresowanie słuchaczy, opowiadając w niezwykle barwny i ekspresyjny sposób o ważnych wydarzeniach w dziejach naszej ojczyzny. Opowieść wzbogacona była pokazem ciekawych zdjęć. Pisarz zachęcał dzieci do nauki języków obcych. Znajomość kilku: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego ułatwiły mu odkrywanie różnych zakątków świata.