28 marca 2018 19:06 | Aktualności

Szkolny Dzień Poligloty

Mamy to szczęście, że język polski - jeden z najtrudniejszych języków świata - opanowujemy od kołyski. Ale dobrze jest też znać języki obce.

Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie świętowano nadejście wiosny. Dzień ten połączony był z obchodami Szkolnego Dnia Poligloty. Społeczność szkolna promowała w ten sposób naukę języków obcych, zwracając uwagę na to, że ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, muszą pracować nad sobą i stale rozwijać swoje umiejętności.

Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kłodawie mieli wiele atrakcji. Były wiersze, scenki dramy  i piosenki w językach obcych. Klasy piąte  przygotowały inscenizację fragmentu komedii  A. Fredry pt. „Zemsta” .W języku angielskim , rosyjskim i niemieckim rozbrzmiewały popularne piosenki.

Uczniowie klas siódmych bawili publiczność opowiadając dowcipy w języku angielskim, a  czwartoklasiści zaprezentowali po niemiecku piosenki o pogodzie i kolorach.

Miejmy nadzieję, że nauka języków, a szczególnie obcych jest i będzie miłym doświadczeniem.

Szkolny Dzień Poligloty