25 marca 2018 16:43 | Aktualności

Koncert Wielkanocny

19  i 23 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie odbył się po raz pierwszy koncert wielkopostny pod tytułem „ W Krzyżu miłości nauka…”

W koncercie uczestniczyli uczniowie klas  0-VII.

Konferansjerka  widowiska  przeczytała kilka najistotniejszych informacji dotyczących okresu Wielkiego Postu. Wymieniła  sposoby wypełniania Bożych przykazań w kontekście przygotowania się do Świąt Wielkanocnych.

Szkolni artyści wykonywali takie pieśni i piosenki religijne jak:

„Panie, ogień pal…”,

„ Tak mnie skrusz…”

„ Oto stoję u drzwi i kołaczę…”

„ To nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech…”

„ Nie zdejmę krzyża…”

„Przyjaciela mam…”

„Rozpięty na ramionach…”

„ Przed obliczem Pana uniżmy się…”

„ Nie ma innego jak Jezus…”

W atmosferę skupienia i powagi wprowadzały słowa rozważań o wielkopostnym czasie. Prezentacja multimedialna z tekstami piosenek zachęcała uczniów do wspólnego śpiewu.

Wszyscy uczestnicy koncertu byli pod ogromnym wrażeniem. Koncert bardzo się wszystkim podobał, a szkolni artyści otrzymali gromkie brawa Uśmiech

W trakcie przedświątecznego spotkania towarzyszyła wspólnota radości i  modlitwy  .