21 marca 2018 09:35 | Aktualności

Laureatka Wojewódzkiego Turnieju Białych Piór

Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wena twórcza nie jest im obca.

W XXXVII Wojewódzkim Turnieju Białych Piór, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu, objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty w Poznaniu uczestniczyło 431 uczniów ze szkół  województwa wielkopolskiego.

Z naszej szkoły udział wzięło 9 uczniów. Konkursowe zestawy tekstów oceniali jurorzy:

Andrzej Sikorski - poeta, Emilia Gałczyńska - filolog polski, Katarzyna Spławska - poetka.

Szanowne jury doceniło pracę Laury Sadowskiej, która uzyskała miano laureatki tego konkursu. Jest nam szczególnie miło, gdyż to już trzecia nasza uczennica, która otrzymała ten zaszczytny tytuł w tym konkursie. Opiekunem jest p. Ewa Góralik.

Impreza finałowa, podczas której wręczono nagrody laureatom, odbyła się 17 marca  w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy.