08 marca 2018 09:06 | Aktualności

Etap powiatowy Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Kolejny raz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski zwróciło się z prośbą o zorganizowanie etapu powiatowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce w naszej szkole. W dniu 05 marca 2018 roku gościliśmy w progach Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie  uczniów z 6 szkół powiatu kolskiego. Do konkursu zgłoszonych zostało 32 uczestników.

Celem konkursu jest przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu  i popularyzowanie kultury wielkopolskiej oraz rozwijanie zainteresowań regionem, jego historii, tradycją. Pozwoli to również kształtować poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych wśród młodych wielkopolan.

Konkurs cieszy się w Wielkopolsce bardzo dużą renomą i jest największym konkursem  tego typu w regionie.

Coroczna edycja jest ważnym wydarzeniem dla młodych  uczestników oraz dla nauczycieli, poświęcających swój czas aby przygotować  podopiecznych do udziału w rywalizacji. Zgodnie z regulaminem do etapu rejonowego zakwalifikują się uczniowie, którzy zdobędą minimum 85 % wymaganej liczby punktów. Wyniki ogłoszone zostaną na stronie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Jak zawsze pamiętaliśmy o trudzie i zaangażowaniu uczestników konkursu i ich opiekunów. Dzięki wsparciu kłodawskiego samorządu,  Kopalni Soli „Kłodawa” – Patrona naszej szkoły oraz Rady Rodziców, każdy z nich otrzymał okolicznościowy dyplom i oraz słodki i słony upominek. Był również ciepły posiłek.

Przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Kłodawa - Pani Ewa Pierzgalska powitała uczestników  i życzyła powodzenia.

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwała komisja powiatowa w składzie:

Przewodnicząca – p. Dagmara Rosołek – (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie),  p. Elżbieta Dąbrowa ( Szkoła Podstawowa  nr 1 im. Świętego Jana Pawła II  w Kłodawie), p. Iwona Kucharska  (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie).

Organizatorami konkursu są:

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Wielkopolski Kurator Oświaty

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Sponsorem tytularnym tegorocznej edycji jest firma INEA.

Szkołę Podstawową Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie reprezentowali uczniowie:

Antoni Bałdyga – IV a

Filip Kubiś – IV a