05 marca 2018 08:32 | Aktualności

Spotkanie ze Strażnikiem lasu

27 lutego 2018 roku, uczniowie klas młodszych  Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodawie spotkali się ze Starszą Strażnik Państwowej Straży Łowieckiej w Koninie, p. Mileną Stemplewską – Zawieruchą. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach leśnych oraz poznali budowę domu zwierząt – lasu. Obejrzeli poroża daniela, samca sarny oraz jelenia, a także futra jenota i lisa. Pokazowi towarzyszyła  ciekawa i pouczająca pogadanka pani leśnik. Uczniowie zrozumieli, że sarna wcale nie jest żoną jelenia, a także posłuchały gwary łowieckiej, która okazała się nietrudna. Na zakończenie otrzymały kolorowanki z leśnymi zwierzętami oraz kolorowe naklejki. Spotkanie było ciekawe, a uczniowie z żalem opuszczali szkolną świetlicę.