28 lutego 2018 13:38 | Aktualności

Klasy drugie poznają historię naszego miasta

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły realizują kilkuletni  projekt  POLSKA- EUROPA - ŚWIAT. Zaczęło się od „wędrówki” po krajach Europy. Drugim etapem projektu była podróż po kontynentach pod hasłem „W dziesięć dni dookoła świata”. W kolejnej odsłonie projektu pod hasłem „Cudze chwalicie swego nie znacie” dzieci poznały i prezentowały tradycje, folklor,  legendy, krajobrazy i kuchnię najważniejszych regionów kraju. W tym roku szkolnym nadeszła pora na najbliższe sercu miejsce - nasze miasto. Projekt realizujemy pod hasłem  „KŁODAWA- MOJA MAŁA OJCZYZNA”.  W ramach realizacji projektu klasy drugie zwiedzają zabytki, Miejsca Pamięci Narodowej oraz Podziemną Trasę Turystyczną w kłodawskiej kopalni. Odwiedziły również szkolne muzeum i spotkały się z nauczycielką historii panią Iwoną Kucharską. Dowiedziały się , że Kłodawa była miastem wielokulturowym, w którym obok Polaków mieszkali Żydzi  i Romowie. Pani Kucharska opowiadała o tragicznych, wojennych losach kłodawskich Żydów. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały zgromadzone w muzeum zdjęcia i pamiątki po społeczności żydowskiej.