27 lutego 2018 10:06 | Aktualności

Wycieczka do Torunia

Co zrobić z czasem wolnym w czasie ferii, jak zachęcić dziecko do wyjścia z domu? My znaleźliśmy odpowiedź na te pytania. Propozycja wycieczki do Torunia okazała się trafna. 43 uczniów z klas IV - VI 20 lutego odwiedziło miasto Mikołaja Kopernika. Wizytę w Planetarium rozpoczęliśmy od pobytu w Bazie MARS # 17 - nowoczesnej i multimedialnej przestrzeni, która nie tylko uczy, inspiruje , rozwija umiejętności i pobudza kreatywność, ale też zapewnia dobrą zabawę. Kolejną atrakcją był seans MAKROKOSMOS -  niezwykła  animacja oparta na najnowszych badaniach ukazująca Ziemię jako drobinę zawieszoną  w przestrzeni. To także opowieść o poszerzeniu wyobraźni i wiedzy o Kosmosie.

Wystawa Geodium pokazała nam Ziemię jako planetę. Jej centralnym elementem jest obracający się model kuli ziemskiej. Samodzielne eksperymenty można było wykonać dzięki interaktywnym urządzeniom.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starówce, zakup pamiątek oraz toruńskich pierniczków.

Wycieczka bardzo nam się podobała, dlatego z pewnością wkrótce odwiedzimy województwo kujawsko - pomorskie, by ponownie poczuć niezapomniany klimat Torunia.