16 lutego 2018 15:20 | Aktualności

"Kręci mnie Bezpieczeństwo"

W dniu 12 lutego 2018r uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie odwiedzili Powiatową Komendę Straży Pożarnej w Kole.

Wizyta była związana z Programem ,,Kręci mnie Bezpieczeństwo”. Uczniowie obejrzeli budynek straży, poznali pracę strażaków. Największą atrakcją były wozy strażackie i ich wyposażenie.

Dzieci miały możliwość obejrzenia strojów bojowych i przymierzenia niektórych ich elementów.

Z zaciekawieniem obejrzały projekcję filmów edukacyjnych dotyczących zachowania się w różnych sytuacjach związanych z zagrożeniem pożarowym. Przy tej okazji dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych i sposób powiadamiania służb o zdarzeniu.

Dzieci wróciły pełne wrażeń i bogatsze o nowe doświadczenia. Być może niejeden z uczestników wycieczki zasili w przyszłości szeregi Straży Pożarnej.