09 lutego 2018 19:04 | Aktualności

Inscenizacja Dziadów A. Mickiewicza w wykonaniu uczniów klasy VI b

W dniu 8 lutego 2018 roku, po raz kolejny, uczniowie klasy VI b  Szkoły Podstawowej Nr 2    im. Białych Górników w Kłodawie pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego przygotowali  inscenizację „ Dziadów cz. II” A. Mickiewicza.

W scenerii cmentarnej kaplicy , wieczorem ich starsi koledzy z klas VII  i zaproszeni goście mieli okazję wziąć udział w pogańsko - chrześcijańskim obrzędzie przywoływania dusz czyśćcowych.  Młodzi adepci sztuki teatralnej wspaniale wcielili się w role Guślarza, duchów , upiorów i  widm. Atmosferę powagi utrzymywał wzorowany na antycznej tragedii chór wieśniaczek i wieśniaków.

Przedstawienie miało na celu przybliżenie tej trudnej lektury starszym kolegom z kl. VII.

Z niecierpliwością czekamy na pochlebne recenzje autorstwa starszych  koleżanek i kolegów.