JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA::100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Aktualności

29 stycznia 2018 22:42 | Aktualności

Pan Jan Grzegorzewicz

 Odszedł od nas człowiek niezwykły – społecznik, regionalista, kronikarz, nauczyciel życia, wychowawca pokoleń.

27 stycznia 2018 r. pożegnaliśmy wieloletniego dyrektora naszej szkoły pana Jana Grzegorzewicza, który złotymi literami zapisał się w kronice naszej szkoły i na kartach historii Kłodawy. Bliscy, przyjaciele, nauczyciele, pracownicy i uczniowie a także licznie przybyli emerytowani nauczyciele i pracownicy oraz władze samorządowe, przedstawiciele szkół,  lokalnych organizacji  i mieszkańcy Kłodawy zebrani na uroczystości pogrzebowej w milczeniu oddawali hołd i podziękowanie za to, że Był i tak wiele dał od siebie.

Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie na uroczystości pogrzebowe wyruszyła spod szkoły ze Sztandarem i przedstawicielami Drużyny Harcerskiej na czele.

W zadumie wspominano, bogate w działalność dla dobra innych, życie pana Grzegorzewicza,  szczególnie dla dobra Małej Ojczyzny – Kłodawy. Było też wiele podziękowań, szczególnie za wkład włożony w wychowanie i nauczanie młodzieży i wskazywanie drogi kolejnym pokoleniom kłodawskich nauczycieli.

W imieniu  wielkiej szkolnej rodziny, stworzonej przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników kłodawskiej „Dwójki” pożegnała mgr Jana Grzegorzewicza pani dyrektor Dorota Sylwestrzak. Zakończyła słowami: Nad Twoją trumną pochyla się dzisiaj Sztandar Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników  w Kłodawie. Niech ten symboliczny gest będzie naszym pożegnaniem z Tobą, a jednocześnie podziękowaniem, za Twoją pracę, zaangażowanie, poświęcenie, troskę, wsparcie, rady i wskazówki – za to że Byłeś.”

                      Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

Przeczytano: 652 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: