22 grudnia 2017 21:51 | Aktualności

Tradycje Bożonarodzeniowe w SP nr 2

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka dni.

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie, to nieodzowna część tradycji. Życzenia składamy zarówno w Wigilię przy stole, jak i wcześniej w pracy, w szkole.

22 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie spotkali się w sali gimnastycznej by razem z gośćmi , członkami Orkiestry Dętej „Solanie” w Kłodawie poczuć magię świąt i wspólnie kolędować. Następnie uczniowie klas III wystawili  nasze szkolne Jasełka,  które zgodnie z wielowiekową tradycją są opowieścią o historii narodzin Jezusa i podróży Trzech Króli, którzy przybyli do Betlejem by powitać nowo narodzonego Zbawiciela.

Wzbogacone iście świąteczną scenografią, tańcami Śnieżynek oraz kolędami w wykonaniu uczniów klas VII wzbudziły
w przybyłych gościach podziw i uznanie.

Uczniowie SP 2 pięknie zaprezentowali się w bożonarodzeniowym przedstawieniu, przybliżając zgromadzonej publiczności Magię Świąt. Był czas na scenki przedstawiające historię narodzenia Pańskiego, jak również na śpiewanie kolęd
i świątecznych piosenek.

Ci, którzy wybrali się do szkoły, by obejrzeć Jasełka, z pewnością nie zmarnowali swojego czasu.
Świąteczna atmosfera przeniosła się do klas , gdzie uczniowie wraz z wychowawcami łamali się opłatkiem, smakowali wigilijnych potraw i śpiewali kolędy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia szkolnych uroczystości.

Opr. Ewa Pecyna