20 listopada 2017 20:33 | Aktualności

Złota Żabka

Konkurs Złota Żabka w dziedzinie języka polskiego przeznaczony jest dla uczniów klas szóstych i siódmych. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności logicznego i niestereotypowego myślenia uczniów. Premiowani są Ci, którzy łączą wyobraźnię z umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań.

Organizatorem jest Fundacja Edukacji Społecznej „ EKOS”. Konkurs współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, samorządy  miast, gmin i powiatów.

17 listopada 22 uczestników z naszej szkoły zmierzyło się z zawiłościami ortograficznymi i językowymi  w I etapie.
W dalszej rywalizacji o laury „ Złotej  Żabki” naszą szkołę reprezentować  będzie uczennica kl. VI a Anna Kruszyna.
W szkolnym etapie uzyskała najwięcej punktów i weźmie udział w kolejnym, który odbędzie się w marcu w Swarzędzu.  Już dziś Ani życzymy powodzenia i wielu ciekawych wrażeń.