22 października 2017 22:18 | Aktualności

Rekord resuscytacji krążeniowo - oddechowej

16 października 2017 r. w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca- podobnie jak w poprzednich latach - przystąpiliśmy do bicia rekordu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Pomysłodawcą i głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a jej celem powszechne nauczenie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia.  Szkoła przystąpiła do akcji po raz piąty. Inicjatywę wsparli nasi przyjaciele: członkowie Stowarzyszenia „Sprawni Inaczej”, policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i oczywiście my – uczniowie, rodzice i nauczyciele  – łącznie 355 osób. Akcję koordynował Szkolny Klub Bezpieczeństwa BIMED.

Rekord resuscytacji 2017 r.