"Nie ma śmieci - są surowce"

Pod takim hasłem przebiegało  tegoroczne Sprzątanie Świata.  Głównym celem tegorocznej akcji była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zmobilizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie standardu selektywnej zbiórki, który obowiązuje od lipca br. Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji, wykonując szereg działań związanych z realizacją celów tegoż przedsięwzięcia. Najmłodsi ochoczo zabrali się do pracy, robiąc porządki w swoich klasach oraz na terenie szkoły, natomiast klasy nieco starsze uporządkowały teren wokół niej. Wykonaniem plakatu promującego hasło akcji zajęli się uczniowie klas VI i VII.
Ponadto w szkole został ogłoszony konkurs fotograficzny pt. „Tropimy dzikie wysypiska śmieci”, skierowany do najstarszych uczniów.

Opublikowano: 17 września 2017 14:43

Wyświetleń: 96