06 czerwca 2017 08:31 | Aktualności

"Jak nie czytam, jak czytam"

01 czerwca 2017 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie wzięli udział
w ogólnopolskiej akcji pod hasłem„ Jak nie czytam, jak czytam” . Pomysłodawcą i głównym organizatorem była  redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” , a akcja miała na celu promocję czytelnictwa.

Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki.
Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia.
         Dzieci czytają  znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie. Każdy uczeń, nauczyciel, pracownik przyniósł swoją ulubioną książkę i przez 15 minut zagłębiał się w lekturze, zapominając o otaczającej go rzeczywistości.

Na zakończenie na boisku szkolnym utworzyliśmy ogromnego, książkowego ślimaka. To była zabawa
w słusznej sprawie, o którą zadbały „odjazdowe bibliotekarki” – p. Ewa Pecyna i p. Jolanta Szadkowska.