26 maja 2017 10:54 | Aktualności

Klasa II b i II d na wycieczce w Leźnicy Wielkiej

W dniu 19 czerwca 2017r. uczniowie z klas II b i II d pojechali na wycieczkę do jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej pod opieką wychowawczyń: p.Anety Markowskiej i p.Agnieszki Bałdygi, a także p.Moniki Królikowskiej. Pomoc w opiece była również ze strony mam – p. Izabeli Bartłomiejczak, p. Agnieszki Sarnowskiej i p. Barbary Michalak.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od lotniska wojskowego, gdzie oglądaliśmy śmigłowce, a nawet każdy mógł wejść do kabiny i zobaczyć wszystko od środka. Następnie z wieży mogliśmy zobaczyć cały teren jednostki.

Żołnierze prezentowali sprzęt wojskowy: wyrzutnie pocisków przeciwpancernych, karabiny i spadochrony. Był przygotowany pokaz udzielania pierwszej pomocy. Widzieliśmy również ćwiczenia w tunelu aerodynamicznym.

Dużą atrakcją był pokaz dynamiczny elementów taktyki i walki w bliskim kontakcie wykonany przez żołnierzy, a także pokaz skoków spadochronowych.

Pełni wrażeń i planów na przyszłość - szczególnie chłopcy - wróciliśmy do Kłodawy.