Zielona Szkoła

W dniach od 9 do 12 maja 2017 roku uczniowie klas IV, V, VI naszej szkoły wyjechali na Zieloną Szkołę do Ośrodka w Nowym Dworku koło Świebodzina.
Opiekunem I grupy była pani Jolanta Szadkowska, II grupy pani Monika Królikowska a III grupy panie: Wioletta Godlewska i Małgorzata Siwińska.
Na Zielonej Szkole były bardzo ciekawe zajęcia i zabawy, między innymi:

ŁUCZNICTWO
Strzelanie z łuku to była świetna zabawa, ale trzeba było zachować ostrożność. Nie można było wychodzić poza wyznaczone pole. Strzelający z łuku miał do dyspozycji trzy strzały próbne, a potem zaczął się mini konkurs. Wymyślaliśmy różne wyzwania, a ten szczęściarz, który trafiał najcelniej otrzymywał nagrodę.

PODCHODY
Na podchodach podzieliliśmy się na dwie drużyny. Jedna drużyna schowała się i dawała wskazówki. Niektóre z nich były fałszywe, więc trzeba było uważać.

PARK LINOWY
Większość z was pewnie była, albo przynajmniej słyszała o parku linowym. To są przeszkody powieszone między platformami, które zbudowane są na drzewach. Najpierw założyliśmy uprzęże z karabinkami, a następnie przechodziliśmy przez różne przeszkody. Trasa kończyła się tyrolką.

WIATRÓWKA
Na tych zajęciach uczyliśmy się strzelać z wiatrówki. Celowaliśmy do tarczy. Zajęcia były bardzo ciekawe, ponieważ niektórzy nie mieli do czynienia z tym rodzajem broni.

PAJĄK
Zabawa ta polegała na wchodzeniu na pajęczynę. Najpierw instruktor zapiął nam uprząż, która podtrzymywała w razie upadku, a następnie opuszczał nas na linie.

RUGBY
Jest to gra, którą najczęściej widzimy w telewizji. My jednak graliśmy trochę inaczej. Zabawa polegała na tym, aby doprowadzić piłkę do bramki. Każdy uczestnik gry musiał mieć pas z dwoma szarfami na rzep. Przeciwnik musiał zerwać pas i krzyknąć „TAG”, zanim ten co trzyma piłkę wyrzuci ją za siebie.

TERENOZNAWSTWO
Na tych zajęciach dowiedzieliśmy się o kompasie, mierzyliśmy kroki oraz rysowaliśmy mapy ośrodka.

KAJAKI
Na zajęciach kajakarstwa podzieliliśmy się na grupy. Większość z nas miała możliwość po raz pierwszy uczestniczyć w tego typu zajęciach. Wyposażeni w kapoki, bez skarpet i butów, wyruszyliśmy, a właściwie wypłynęliśmy na spotkanie z przygodą.

SKRZYNKI
Pewnie nie wiecie na czym polegały te zajęcia. Na ziemi leżało 39 skrzynek. Na samym początku instruktor zakładał nam zabezpieczającą przed upadkiem linę. Naszym zadaniem było wdrapać się na skrzynki (ułożone jedna na drugiej). Po upadku pan powoli opuszczał nas po linie. Czuliśmy się jakbyśmy latali. To było wspaniałe uczucie.

FITNESS
Zajęcia te prowadziła pani Kamila. Wycisnęła z nas przysłowiowe „siódme poty”, ale taka dawka wysiłku dobrze nam zrobiła.

NIESPODZIANKI
Każdego wieczoru była jakaś niespodzianka. Raz mieliśmy Qulturkę (polegała ona na grach i zabawach), innym razem było karaoke. Ostatniego wieczoru mieliśmy gry i zabawy przy ognisku.

Zadowolone uczestniczki i uczestnicy. Wyluzowany

Opublikowano: 17 maja 2017 17:17