"Moje życie w Twoich kołach"

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie podjęła kolejny projekt.

Tym razem były to  działania promujące Światowy Tydzień  Bezpieczeństwa  Ruchu  Drogowego dotyczące  przestrzegania przepisów drogowych, a w szczególności  - prędkości.

Inicjatorem i realizatorem działań jest Szkolny Klub Bezpieczeństwa, którego opiekunem jest p. Małgorzata Siwińska.

Działania objęły  kilka akcji:

Pierwsza  miała miejsce w poniedziałek 8 maja 2017 roku w godzinach  8.00 -9.00

i polegała na przemarszu uczniów  klas IV –VI  pod eskortą policji przez miasto Kłodawa .

Uczniowie nieśli znaki zakazu z napisem „zwolnij” oraz transparent  -„Moje życie w Twoich kołach”

Impreza była skierowana do mieszkańców miasta.

Przez  trzy kolejne dni  Członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa przeprowadzili wśród uczniów turniej wiedzy o znakach i przepisach ruchu drogowego. Nagrodą  za poprawną odpowiedź był cukierek.

Trzecia akcja  -to rozdawanie rodzicom, pracownikom i nauczycielom ulotek dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym .

Opublikowano: 15 maja 2017 12:00

Wyświetleń: 160